Page 1 of 1

Hulp nodig met een vaag HS probleem

Posted: Fri Sep 25, 2009 7:13 pm
by AshaiRey
Als ik de HS server reboot dan werkt alles prima echter na een paar uur (4,5 of meer) dan is opeens mijn toetsenbord niet meer te gebruiken. Teven is de functie van de muis veranderd. Als ik bijvoorbeeld op een programma dubbelklik dan wordt deze niet gestart maar de eigenschappen pagina van dit programma wordt dan getoond?!??!

Dit gebeurd alleen als HS draait. Als ik de server reboot en HS niet start dan blijft alles goed werken. Het eventlog geen geen aanwijzingen en ik zie ook geen processen die langszaam groeien in geheugen gebruik.

Klinkt dit iemand bekend in de oren?

Hulp nodig met een vaag HS probleem

Posted: Fri Sep 25, 2009 8:12 pm
by simjoc
Hoeveel geheugen word er momenteel gebruikt door windows? Heb je het windows logboek al door gekeken?

Hulp nodig met een vaag HS probleem

Posted: Fri Sep 25, 2009 9:28 pm
by Verkenner
Hi AshaiRey,
Ben niet bekend met dit probleem.

Maar het lijkt er wel op dat de taalinstellingen wijzigen.
Je kunt het mogelijk terugzetten door <font color="red"><b>ctrl en shift</b></font id="red"> tegelijk in te drukken

En als dat niet werkt: Mogelijke suggesties:

Test 1: Even de CM11 (verbinding PC en 220-volt) resetten
Test 2: Je HomeSeer events een paar uur allemaal uitzetten
Test 3: PC een paar uur van het netwerk (router) halen
Test 4: Harddisk opschonen
Test 5: Hitman Pro draaien
Test 6: Je virusscanner een tijdje uitzetten

En als dat allemaal niet werkt...?

Suc6, Verkenner

Hulp nodig met een vaag HS probleem

Posted: Fri Sep 25, 2009 11:00 pm
by Rene
Als dit allemaal niet werkt kun je Homeseer alsnog helemaal uitzetten en niet meer aanzetten;-) Ik heb overigens geen idee wat de oorzaak zou kunnen zijn, klinkt meer als eoa virus alleen de relatie met het wel of niet draaien van Homeseer is dan vreemd.

Rene.

Hulp nodig met een vaag HS probleem

Posted: Sat Sep 26, 2009 7:12 am
by simjoc
Of een communicatie fout, waardoor het geheugen van je homeseer vol loopt. Zie je bij het geheugengebruik wel een toename?

Hulp nodig met een vaag HS probleem

Posted: Sat Sep 26, 2009 12:44 pm
by AshaiRey
Bedankt voor de suggesties tot dus ver.

Het probleem onstaat alleen als HS gestart is dus ik ben er vrij zeker van dat het iets is dat door HS komt. Nu kom ik niet zo vaak bij de server zelf en er zijn de afgelopen weken wel enkele dingen in HS aangepast waardoor ik niet precies weet wanneer het probleem begon.

Het geheugengebruik blijft over de dagen stabiel en ik heb geen meldingen in mijn logboeken (eventlog)

Ik ben gewend met troubleshooting procedures maar omdat dit probleem iedere keer pas na langere tijd optreed wordt het een zeer tijdrovende bezigheid vandaar dat ik eerst hier even wilde checken.

Ik zal eerst alle events gaan uitzetten en kijken of dat iets oplever. Het resultaat verkleint het zoekgebied daarmee weer met 50%. Uiteindelijk kom ik er wel uit.

>Test 1: Even de CM11 (verbinding PC en 220-volt) resetten
Heb ik niet.

>Test 2: Je HomeSeer events een paar uur allemaal uitzetten
Wordt nu aan gewerkt

>Test 3: PC een paar uur van het netwerk (router) halen
Hangt niet aan het netwerk

>Test 4: Harddisk opschonen
130Gb van 1Tb in gebruik, gedeframenteerd.

>Test 5: Hitman Pro draaien
Gedaan. Niets gevonden

Hulp nodig met een vaag HS probleem

Posted: Sat Sep 26, 2009 2:15 pm
by Alexander
toetsenbord/muis draadloos?

Alexander

Hulp nodig met een vaag HS probleem

Posted: Sat Sep 26, 2009 5:43 pm
by AshaiRey
Nee, beide zijn PS/2 uitvoering

Hulp nodig met een vaag HS probleem

Posted: Mon Sep 28, 2009 10:10 pm
by Verkenner
Hi AshaiRay,

>Test 4: Harddisk opschonen
Ik bedoelde eigelijk het weggooien van de tijdelijke internetbestanden, cookies etc. En opstartbestanden.

>Test 6: Controleer of er bij het booten van de PC nog andere programma's worden opgestart.

>Test 7: Sluit voor test een ander keyboard en muis aan.

>Test 8: Wordt de PC erg warm? Zou de powersupply wel stabiel zijn? Is de PC van binnen erg stoffig?

>Test 9: Kan er iets of iemand je keyboard en/of muis bedienen als je er niet bent? Of gebruikt iemand anders deze PC?

>Test 10: Controleer of de laatste updates van Windows op de PC staan.

>Test 11: Heeft HomeSeer voorheen wel stabiel gedraaid?

Suc6, Verkenner

Hulp nodig met een vaag HS probleem

Posted: Tue Sep 29, 2009 10:37 am
by AshaiRey
Hoi Verkenner.

Ik begrijp dat je adviezen goed bedoeld zijn maar de meeste zijn absoluut niet relevant als je het probleem omschrijving leest.

De server is over gedimensoneerd met volop koeling (trekt 30W in rust, 48W in vol gebruik), grote kast en schoon.
De server staat in een afgesloten ruimte, geen huisdieren en de vrouw blijft er ook vanaf. :)
Hij heeft altijd goed gewerkt en werkt nog steeds goed zolang HS niet gestart is.
Op het moment heb ik HS weer draaien maar nu met alle events uit. Als morgen alles nog goed draait dan zet ik de helft van de events weer aan om zo iedere keer 50% uit te sluiten totdat ik het probleem heb (standaard systeem beheer procedure bij vage problemen)

Ik heb wel enkele vermoedens in welke richting ik moet zoeken namelijk niet opgeruimde objecten (set to nothing) of poorten die niet gesloten worden. Helaas zijn er enkele scripts in gebruik die encrypted zijn.

Hulp nodig met een vaag HS probleem

Posted: Mon Oct 05, 2009 10:00 am
by AshaiRey
Solved

Some scripts had objects defined in them but before the script exited these objects wheren't set to ' Nothing'
The server is stable again

Hulp nodig met een vaag HS probleem

Posted: Mon Oct 05, 2009 10:06 am
by Edwin2008
thanks for posting solution. Are the trouble scripts your own development?

Hulp nodig met een vaag HS probleem

Posted: Mon Oct 05, 2009 11:16 am
by AshaiRey
1 script was my own and two other i got from the homeseer forum some months ago.

I should have noticed it when i reviewed them.